Rok 2017


VI Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym i wolnym
W dniach 10-12.11.2017 podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Raciborzu udział wzięło 226 najlepszych zapaśników z całej Polski z 48 klubów. Łącznie zostało stoczonych 402 walki.
UKS Zapasy Gwardia reprezentowali dwaj zawodnicy Igor Krawczyński (38kg) i Mateusz Pudłowski (85kg). Igor w swojej kategorii wagowej zdobył brązowy medal. W tym miejscu należy nadmienić, że Igor jest dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski młodzików w stylu wolnym i klasycznym z 2016 roku, gdzie startował w kategorii wagowej do 35kg. Mateuszowi start nie powiódł się i został sklasyfikowany na dalszej pozycji.
Obaj zawodnicy tydzień wcześniej w dniach 3-5.11.2017 w Brzegu Dolnym startowali w Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym z mniejszym szczęściem Igor zajął wysokie V miejsce zaś Mateusz został sklasyfikowany na 11. Barw klubu w stylu wolnym bronili równie inni dwaj zawodnicy Wiktor Hasa (53kg) i Filip Gumiński (42kg). Wiktor podobnie jak Igor zajął V miejsce zaś Filip miał mniej szczęścia. Zawody w Brzegu Dolnym zgromadziły 212 z 58 klubów i został stoczonych 372 walk.
Gratulujemy i dziękujemy naszym zawodnikom za sportową postawę.

[pobierz] 0.4 MB komnikat-organizacyjny-2017-12-09-turniej-mikolajk

Komunikat organizacyjny Turniej Mikołajkowy w zapasach 9.12.2017

Zapraszamy!

Sukcesów ciąg dalszy …
Młodzicy walczyli w Świeciu na MMMŁ zaś młodsza gruba brała udział w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w czeskiej Pradze. Plan wykonany w 130 procentach na trzech startujących zdobyliśmy 4 medale. Janek Lewanderski srebro, Osidak Vadym złoto i Antek Lewanderski również złoto. Dodatkowo Janek Lewanderski na prośbę organizatorów stoczył walkę towarzyską wygrywając ją w pięknym stylu za co został uhonorowany dodatkowym złotym medalem.

Nowe oficjalne konto klubu na FB

 

https://www.facebook.com/ukszapasygwardia/

 

Srebrne - MMMŁ w zapasach w stylu wolnym
W dniu 30.09.2017 roku w Świeciu odbyły się Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym – Region D. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy reprezentujący cztery województwa: mazowieckie, kujawski-pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie.
Barw naszego klubu reprezentowało czterech zawodników. Troje z nich zdobyło srebrne medale w następujących kategoriach wagowych:
38kg - Igor Krawczyński
53kg - Wiktor Hasa
100kg - Mateusz Pudłowski.
Mniej szczęścia miał Filip Gumiński startujący w licznie obsadzonej kategorii wagowej do 42 kilogramów zajmując IX miejsce.
W klasyfikacji klubowej UKS Zapasy Gwardia zajął X miejsce na XXVI startujących klubów.
W punktacji województw I miejsce zajęło Mazowsze !!!
Następny sprawdzian Mistrzostwa Polski młodzików !!!

X drużyna turnieju - MMMł w zapasach styl wolny 30.09.2017 Świecie
X drużyna turnieju - MMMł w zapasach styl wolny 30.09.2017 Świecie
II miejsce Wiktor Hassa 53kg
II miejsce Wiktor Hassa 53kg
II miejsce Igor Krawczyński 38kg
II miejsce Igor Krawczyński 38kg
II miejsce Mateusz Pudłowski 100kg
II miejsce Mateusz Pudłowski 100kg

Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym

można zaliczyć do częściowo udanych. Udział brało czterech naszych podopiecznych ze zmiennym szczęściem. W kategorii wagowej do 38 kg Igor Krawczyński zajął I miejsce. W "królewskiej" kategorii wagowej do 100kg Mateusz Pudłowski zdobył brązowy medal. W kategorii wagowej 42 kg nasz klub reprezentowali dwaj zawodnicy Maciej Król oraz Filip Gumiński. Obaj najmłodsi uczestnicy tej rywalizacji zajęli odpowiednio V i VIII miejsce. Należy nadmienić, iż wszyscy są zawodnikami stylu wolnego i następny sprawdzian na MMMł w stylu wolnym, które odbędą się w Świeciu.
Gratulujemy i życzymy powodzenia

7-7-5-1-1-3
Siedmiu startujących, siedem medali, pięć złotych, jeden srebrny, jeden brązowy, trzecie miejsce drużynowo.
W dniu 10.09.2017 roku po raz kolejny nasi podopieczni brali udział w Memoriale J. Kuca i Olimpijczyków w zapach w stylu wolnym, które odbyły się w gościnnej Łodzi.
W grupie młodzików startowało dwóch zawodników Igor Krawczyński i Wiktor Hasa obaj zajęli I miejsce w swojej kategorii wagowej.
W grupie dzieci I miejsce zajęli Lewanderski Antek, Osiak Vadim, Iłowiecki Ksawery. Na II miejscu został sklasyfikowany Iłowiecki Marcel, zaś Bartek Krawczyński zdobył brązowy medal.
Jak się okazało złoty medal Antka Lewanderskiego był jego prezentem urodzinowym – w dniu zawodów skończył 8 lat.
GRATULACJE

NOWA LOKALIZACJA WARSZAWA - WILANÓW !!!

 

Od września zapraszamy na treningi zapaśnicze do nowej lokalizacji:
Centrum Sportu Wilanów http://centrumsportuwilanow.pl/ ulica Wiertnicza 26 A.
Treningi będą odbywać we wtorki i czwartki w godzinach 17;00-19;00
Informacje pod nr telefonu 696 005 986 email zapasygwardia@op.pl
Bez zmian pozostałe lokalizacje
Mokotów – ul. Iwicka 47B
Bemowo – ul. Ks. Markiewicza 1

Zgrupowanie klubowe Sycowa Huta 2017

Wyprawa do Wrocławia

Serdeczne podziękowania sponsorom...
za pomoc w organizacji Gwardyjskiej Gali Zapaśniczej.
Dziękujemy !!!

[pobierz] 0.5 MB komnikat-organizacyjny-gwardyjska-gala-zapasnicza-

Komunikat organizacyjny

GWARDYJSKA  GALA  ZAPAŚNICZA

GWARDYJSKA GALA ZAPAŚNICZA

Blisko coraz bliżej…
Wielkimi krokami zbliża się Gwardyjska Gala Zapaśnicza. W pierwszy weekend czerwca na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 mieszczącej się przy ul. Narbutta na warszawskim Mokotowie odbędzie się Gwardyjska Gala Zapaśnicza.
Zawody zostaną rozegrane w ciekawej formule łączącej styl wolny i styl klasyczny.
W ramach naszej imprezy zostanie rozegrany Memoriał Stanisława Reda kadetów i dzieci w zapasach w stylu wolnym oraz Memoriał Kazimierza Maciocha młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

Zawody odbędą się w obsadzie międzynarodowej.

Swój udział potwierdziły ekipy z Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz Słowacji.


Szczegóły już wkrótce …. cdn

 

W dniu 18.03.2017 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Łodzi w zapasach w stylu wolnym. Naszych barw bronili bracia Janek i Antek Lewanderscy.

Tym razem nie udało się odnieść pełnego sukcesu. Zdobyliśmy jeden brązowy medal i jest to zasługa Janka, zaś Antkowi zabrakło trochę szczęścia i musiał zadowolić się czwartm miejscem.