Rok 2016


 

W miniony weekend /3.12.2016/ Uczniowski Klub Sportowy ZAPASY GWARDIA zorganizował cykliczny Turniej Mikołajkowy dla dzieci w zapasach w stylu wolnym.

Tradycyjnie frekwencja dopisała bo w zawodach uczestniczyło 125 zawodników i zawodniczek z 15 klubów.

Nasza młodzież dzielnie broniła barw gospodarzy co w efekcie zaowocowało zdobyciem przez nich I miejsca w punktacji drużynowej.

 

Miejsca medalowe naszych zawodników i zawodniczek:

 

I miejsce

32 kg Czerniawska Maria

20 kg Lewanderski Antoni

33 kg Lewanderski Jan

75kg Pudłowski Mateusz

 

II miejsce

38 kg Rosa Weronika

20 kg Frankowski Jan

22 kg Rafalski Mikołaj

26 kg Iłowiecki Marcel

30 kg Główka Adrian

27 kg Jóźwik Kuba

33 kg Solecki Franciszek

47 kg Wojewódzki Jan

 

III miejsce

32 kg Dymek Jagoda

26 kg Krawczyński Bartosz

30kg Bielak Szymon

51 kg Póścian Adrian

57 kg Osidak Vadim

 

Do sukcesu drużynowego przyczynili się również zawodnicy, którym nie udało się zdobyć medalu : Piątek Kacper, Tubek Szymon, Gałązka Łukasz, Kolb Adam, Kaleta Krzysztof, Stachowicz Maciej, Kmon Natanael, Wójcicki Kajetan.

 

Jak już zostało wspomniane I miejsce zajęli gospodarze UKS Zapasy Gwardia Warszawa – puchar odbierał dumny z zawodników i zawodniczek trener Zbigniew Strzelczyk. Na II miejscu sklasyfikowano ZTA Zgierz i jako ciekawostkę należy wspomnieć, iż wszyscy z pośród 7 walczących zawodników zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. III miejsce przypadło dla AZS AWF Warszawa. Tuż za podium uplasowała się SSA Legia 1926 Warszawa a następnie w kolejności ULKS SUPES Wierzbica, UKS Jasiński Warszawa, UKS Koło Warszawa, UKS Akademia Sportu Baniocha, UKS Niska Warszawa, UKS Zdrowy Targówek Warszawa, UKS Wiśniewo Warszawa, UKS Concordia Legionowo, MLUKS Zapasy Włodawa, ULKS Grom Wieniawa oraz LKS Mazowsze Teresin.

 

Dodatkowym wyróżnieniem dla naszego klubu było wybranie Antoniego Lewanderskiego najlepszym technikiem w kategorii dzieci na Turnieju Mikołajkowym za wykonanie perfekcyjne rzutu „przez biodro”. W nagrodę otrzymał z rąk swojego trenera Pana Zbigniewa Strzelczyka koszulkę z podpisami Olimpijczyków ufundowaną przez firmę Emmerson.

Z relacji osób z bliskiego otoczenia Antka wiemy, że nie chciał jej ściągnąć nawet idąc spać.

 

W tym miejscu należy wspomnieć i podziękować wszystkim tym, którzy czynnie zaangażowali się w organizację zawodów. Podziękowania Panu Remigiuszu Lewanderskiemu Prezesowi Zarządu Ostródzka Sp z o.o. który poświęcił swój czas i zaangażował w pozyskiwanie sponsorów.

 

Szczególne podziękowania sponsorom, którzy ufundowali nagrody i upominków dla najlepszych zawodników i zawodniczek. Dziękujemy firmą:

 

Emmerson Realty S.A.

Klinika La Perla

MIESZKO S.A.

UTE GROUP

Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o

APART HOTEL CLUB SP Z O O

„Osiedle Ostródzka”

Agencja interaktywna Xelibri

 

Dziękujemy. Wasze prezenty i nagrody zostały przyjęte przez dzieci z wielkim entuzjazmem.

 

Nasze zawody odwiedził Kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy Pan Lech Kwasiborski oraz Dyrektor SP nr 85 Pan Marcin Jarkiewicz, którzy udekorowali medalistów i medalistki turnieju. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał Sędzią Głównym zawodów Tadeusz Zalewski, zaś spikerem zapowiadającym walki był nie zastąpiony nasz „Mistrz Mowy” Tadeusz Samul.

 

Zawody zostały rozegrane na gościnnej sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 85 mieszczącej się na warszawskim Mokotowie przy ul. Narbutta 14.

 

Impreza nie mogła by się odbyć bez wsparcia finansowego Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zapraszamy na tradycyjny, coroczny

Turniej Mikołajkowy dla dzieci w zapasach w stylu wolnym

 

Zadanie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Dzielnicę Mokotów m.st. Warszawy.

 

Trdycyjnie nasze zadanie wspiera firma

www.osiedleostrodzka.pl

[pobierz] 0.4 MB komnikat-organizacyjny-turniej-mikołajkowy

 

Wolniacy walczą w klasyku !!!

W dniu 19.11.2016 zawodnicy UKS Zapasy Gwardia bracia Janek i Antek Lewanderscy brali udział w Ogólnopolskim Turnieju im. Władysława Bajorka.

Janek w swojej kategorii wagowej zajął 3 miejsce zaś Antek po pasjonujących walkach uplasował się na 5 pozycji.

Dodatkowo Antek został wyróżniony jako najlżejszy zawodnik.

Gratulacje

Srebrny Igor…
W dniach 28-30.10.br w Komornikach koło Poznania już po raz V odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu wolnym.
Zawody skupiły 181 zawodników z 50 klubów z całej Polski.
Barw UKS Zapasy Gwardia bronił Igor Krawczyński startujący w najlżejszej kategorii wagowej do 35 kilogramów.
W pierwszej walce Igor spotkał się z Erykiem Uyen reprezentujący klub UKS Grunwald Plewiska, walka była jednostronna i zakończyła się przez przewagę techniczną 8:0.
Kolejna walka była już wyzwaniem ale przy stanie punktowym 15:10 nasz zawodnik nie dał żadnych szans Bartoszowi Ochrońskiemu reprezentującemu klub Husaria Fight Team z Kozienic i zakończył walkę kładąc przeciwnika na plecy.
Na drodze do finału naprzeciw naszego zawodnika stanął Emil Frański z Akademii Zapasów Nowy Tomyśl. Pomimo lekkiego uraz Igor dość pewnie wygrał walkę przed czasem zdobywając 10 punktów, przy czym nie tracąc ani jednego.
W finale na naszego zawodnika czekał już Sebastian Indycki reprezentujący AKS Białogard, brązowy medalista zeszłorocznych Mistrza Polski Młodzików. Wspomniany wcześniej uraz pleców wykluczył Igora z walki finałowej i musiał zadowolić się srebrnym medalem.
Warto wspomnieć, że Igor Krawczyński (2004) jest najmłodszym rocznikiem rywalizującym w młodzikach (2002-2004) i przednim jeszcze dwa lata starów w tej grupie wiekowej.
W bieżącym roku dwukrotnie stawał na podium zdobywając 2 miejsce podczas Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz w zapasach w stylu klasycznym.
Gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na nowy sezon startowy!!!

Silny jak NIEDŹWIEDŹ !!!
Igor Krawczyńsk – zawodnik UKS Zapasy Gwardia podczas Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików w zapasach dwukrotnie zdobył srebrny medal. W ostatni weekendzie w Kętrzynie w stylu wolnym zaś tydzień wcześniej w Radomiu w stylu klasycznym.
Następne wyzwanie M/n Memoriał St. Reda i Mistrzostwa Polski Młodzików …

Mistrzostwa Polski Weteranów Turniej Młodzików im. Wacława i Piotr Rydzewskich Warszawa 2016

Uczniowski Klub Sportowy ZAPASY GWARDIA

realizuje program KLUB finansowany przez

Ministerstwa Sportu i Turystyki

(Nie) Pierwszy Krok Zapaśniczy …

 

W dniu 19.06.2016 roku na gościnnej Białołęce odbył się TURNIEJ PIERWSZEGO KROKU ZAPAŚNICZEGO Pod Patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka Pani Ilony Soja- Kozłowskiej. Organizatorem zawodów był UKS Talent Białołęka Warszawa.
W zawodach wzięli udział również zawodnicy i zawodniczka reprezentujące UKS Zapasy Gwardia:

Lewanderski Jan, Okniński Aleksander zajęli I miejsca,

Czerniawska Maria i Lewanderski Antoni uplasowali się na II pozycji, zaś

Łukasik Szymon zdobył brązowy medal.

 

Gratulacje!!!

Podbijamy Europę !!!
Nasi zawodnicy powrócili z Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego im. J. Klepca, który odbył się w dniu 11.06.2016 roku w Ostrawie /Czechy/
Nasza ekipa pod wodzą trenera Zbyszka Strzelczyka zajęła II miejsce w punktacji klubowej na 29 startujących drużyn.
Medale w swoich kategoriach wagowych zdobywali: Mateusz Pudłowski I miejsce, Jan Lewanderski II miejsce i Franciszek Chomicz III miejsce.
Tuż za podium zostali sklasyfikowani Wiktor Hasa oraz Maciej Chomicz.
Mniej szczęścia mieli Filip Gumiński i Oskar Zawacki zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.
Brawo !!!

Wielka Nagroda Łodzi

Wielka Nagroda Łodzi.

Worek medali dla zawodników z UKS Zapasy Gwardia. Najlepszy w swojej kategorii wagowej okazał się Franek Chomicz. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Jan Lewanderski zaś jego brat Antek oraz Filip Gumiński zajęli III miejsce, Z mniejszym szczęściem startowali Wiktor Hasa oraz Maciej Chomicz. Gratulacje dla zawodników oraz rodziców.

Już po raz V . . .

Już po raz V zapraszamy na Memoriał Kazimierza Maciocha w zapasach. Zawody zostaną rozegrane w sprawdzonej formule - w dwóch stylach: 

młodzicy (2002-2004) w stylu klasycznym

dzieci (2005-2006 )w stylu wolnym.

Mieszana formuła jest ukłonem w stronę Patrona zawodów Kazimierza Maciocha dwukrotnego Olimpijczyka z Rzymu 1960 i Tokio 1964 reprezentującego barwy WKS GWARDIA Warszawa, który sukcesy zawodnicze i trenerski odnosił przede wszystkim w stylu klasyczny, zaś przez ostatnie lata swojej pracy trenerskiej przyczynił się do wyników jakie sekcja zapaśnicza WKS Gwardia Warszawa odnosiła na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych w stylu wolnym i zapasach kobiet.

Zawody odbędą się dzięki wspólfinansowaniu imprezy przez Dzielnicę Mokotów m.st. Warszawę, Samorząd Woj. Mazowieckiego oraz Mokotowską Fundację "Warszawianka - Wodny Park"

[pobierz] 0.4 MB Komunikat organizacyjny V Memoriał K. Maciocha

KOMUNIKAT  ORGANIZACYJNY

Bijemy rekordy . .

W dniu 9.04.2016 roku na sali Ośrodka Wychowawczo – Profilaktycznego MICHAEL już po raz drugi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bemowa w mini zapasach.

Impreza zgromadziła rekordową ilość 144 zawodników i zawodniczek z 16 klubów.
Uczestnicy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych łącznie w 17 kategoriach wagowych.

Pierwsze miejsca w poszczególnych wagach zdobyli:
1 Antoni Balcerak PLATAN (Borkowice)

1 Anna Wójcik NISKA (Warszawa)

1 Jakub Wiśniewski UKS KOŁO (Warszawa)

1 Dawid Podsiadły PLATAN (Borkowice)

1 Maria Krasińska AZS-AWF (Warszawa)

1 Maja Jankowska ORLIK (Nawiady)

1 Dawid Kosiński UKS KOŁO (Warszawa)

1 Karol Rudnik AZS-AWF (Warszawa)

1 Wiktoria Żebrowska MARYSIN WAWERSKI (Warszawa)

1 Maciej Szmyd ORZEŁ (Karolewo)

1 Adrian Rudnicki UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa)

1 Jakub Grabowski ZDROWY (Targówek)
1 Natalia Sobolewska TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa)

1 Jakub Marchwacki TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa)

1 Piotr Chłond TALENT BIAŁOŁĘKA (Warszawa)

1 Dominika Mieszczakowska UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa)

1 Mateusz Pudłowski UKS ZAPASY GWARDIA (Warszawa)

 

Punktacja klubowa
1 UKS ZAPASY GWARDIA Warszawa
2 LEGIA 1926 Warszawa

3 AZS-AWF Warszawa

 

Szczegółowe wyniki na SportZona: https://sportzona.pl/app/events/view/wrestling/1078

 

Zawody zostały zorganizowane dzięki życzliwości i zaangażowaniu się urzędów, instytucji jak również osób prywatnych.

Projekt został zrealizowany głównie dzięki wsparciu przez Miasto Stołeczne Warszawa – Dzielnica Bemowo.

Szczególne podziękowania składamy na ręce Pani Katarzyny Niedźwieckiej - Naczelnik Wydziału Sportu, Kultury i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy, Ks. Marka Posełkiewicza - Dyrektora Ośrodka Wychowawczo – Profilaktycznego MICHAEL za udostępnienie obiektów.

MEGA zawody . . .

W miniony weekend trzej nasi zawodnicy brali udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju „2016 Talin Open”, który się odbył w Talinie /Estonia/.
Zawody pod każdym względem rekordowe !!!! Zostały rozegrane na 12 matach a startowało ponad 1600 zawodników.
Najlepiej z naszej ekipy spisał się Rudnicki Adrian zajmując III miejsce. Bliski medalu był Franek Chomicz ostatecznie zajmując piąte miejsce zaś Filip Gumiński tym razem zajął miejsce niepunktowane.

Medale i nagrody czekają !!!

W dniu 9.04.2016 roku, już po raz II zapraszamy na Otwarte Mistrzpostwa Bemowa w mini zapasach.

 

Impreza Odbędzie się na gościnnej sali Ośrodka Wychowawczo-Profilaktycznego MICHAEL przy ul. Ks. Markiewicza 1 /przy kościele/.

 

Zawody zostaną rozegrane w dwuch grupach wiekowych. Dzieci urodzeni w latach 2005-2007 i 2008-2010.

 

Impreza jest współfinansowana przez Miasto st. Warszawa Dzielnica Bemowo.

 

Szczegóły w załączonym poniżej komunikacie.

[pobierz] 0.3 MB komnikat-organizacyjny-2016-04-09---ii-otwarte-mis

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

 

Szanowni Panstwo

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w corocznej akcji

1% podatku

mającej na celu pozyskanie środków na działalność statutową

UKS Zapasy Gwardia.