Rok 2012


Gwardyjski Turniej Mikołajkowy

dla dzieci w zapasach w stylu wolnym

9.12.2012

Na obiektach WKS Gwardia w Warszawie przy ul. Racławickiej 132 w dniu 9.12.2012 odbył się Turniej Mikołajkowy dzieci w zapasach w stylu wolnym.

 

Zawody obyły się w dwóch grupach wiekowych młodzików i dzieci. W zawodach łącznie wzięło udział 71 zawodników i zawodniczek z siedmiu klubów.

 

Rywalizacja była wyrównana. Dwa kluby zdobyły identyczną ilość punktów i o pierwszym miejscu w punktacji drużynowej zadecydowała ilość zdobytych złotych medali. I tak :

 

I miejsce – UKS Marysin Wawerski W-wa – 32pkt

II miejsce – UKS Koło Warszawa – 32pkt

III miejsce – UKS Zdrowy Targówek W-wa – 30pkt

 

Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy Zapasy Gwardia, który zachował się gościnnie zajmując V miejsce w punktacji klubowej.

 

Zadanie zostało współfinansowaniu przez Dzielnicę Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Wyniki:

 

Grupa starsza - młodzik

 

32kg

1 Kruszewski Filip AZS AWF Warszawa

2 Baliński Bartłomiej AZS AWF Warszawa

37kg

1 Euzanukaev Szamhan UKS Koło Warszawa

2 Machałowski Łukasz AZS AWF Warszawa

3 Płocienicki Karol AZS AWF Warszawa

3 Kunicki Mateusz AZS AWF Warszawa

42kg

1 Karbowiak Mateusz UKS Marysin Wawerski W-wa

2 Szmit Kamil GOSiR Konstancin

50kg

1 Lewoski Nikolas UKS Niska Warszawa

2 Bogucki Sebastian GOSiR Konstancin

3 Szmaus Mateusz AZS AWF Warszawa

54kg

1 Dubiel Ernest AZS AWF Warszawa

2 Dąbrowski Adrian AZS AWF Warszawa

3 Majewski Miłosz AZS AWF Warszawa

3 Włodarska Klaudia AZS AWF Warszawa

60kg

1 Osóbka Karolina UKS Marysin Wawerski W-wa

2 Dawidiuk Kacper AZS AWF Warszawa

3 Oleksiewicz Bartosz AZS AWF Warszawa

80kg

1 Zachaj Daniel UKS Zapasy Gwardia W-wa

2 Kugler Stanisław UKS Koło Warszawa

3 Mostowiec Kacper UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Grabowski Wojciech UKS Koło Warszawa

 

Grupa młodsza - dzieci

 

15kg

1 Jezior Zuzanna UKS Koło Warszawa

20 kg

1 Korbuszewski Maks UKS Zdrowy Targówek W-wa

2 Jezior Alicja UKS Koło Warszawa

3 Korol-Borodziuk Antonina UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Perzyna Łukasz UKS Zdrowy Targówek W-wa

24kg

1 Danikowski Adrian UKS Koło Warszawa

2 Król Maciej UKS Marysin Wawerski W-wa

3 Zawadzki Oskar UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Dejkało Jakub UKS Zapasy Gwardia W-wa

26kg

1 Karbowiak Łukasz UKS Marysin Wawerski W-wa

2 Korol-Borodziuk Konstanty UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Gumiński Filip UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Sobierański Krystian UKS Zdrowy Targówek W-wa

30kg

1 Krawczyński Igor UKS Marysin Wawerski W-wa

2 Skonecki Grzegorz UKS Koło Warszawa

3 Bogucki Dawid GOSiR Konstancin

3 Perzyna Piotr UKS Zdrowy Targówek W-wa

32 kg

1 Euzanukaev Szamad UKS Koło Warszawa

2 Łukaszewski Patryk UKS Marysin Wawerski W-wa

3 Danikowski Norbert UKS Koło Warszawa

3 Kapitan Arkadiusz GOSiR Konstancin

34kg

1 Karbowiak Dawid UKS Marysin Wawerski W-wa

2 Rokicki Jakub UKS Zdrowy Targówek W-wa

3 Pomykała Kacper GOSiR Konstancin

3 Łukaszewska Anna UKS Marysin Wawerski W-wa

36kg

1 Osóbka Maksymilian UKS Marysin Wawerski W-wa

2 Kalwasiński Adam AZS AWF Warszawa

3 Jezior Krzysztof UKS Koło Warszawa

3 Kądzielski-Cichy Michał UKS Koło Warszawa

38 kg

1 Kharatyan Albert UKS Zdrowy Targówek W-wa

2 Kokoć Oskar AZS AWF Warszawa

3 Nogal Przemysław GOSiR Konstancin

3 Stecki Michał UKS Marysin Wawerski W-wa

40kg

1 Piast Dominik UKS Zapasy Gwardia W-wa

2 Palonka Fryderyk UKS Koło Warszawa

3 Wiereszka Andrzej UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Miziński Oskar GOSiR Konstancin

42kg

1 Łoś Jakub UKS Zdrowy Targówek W-wa

2 Włodarczyk Oskar UKS Zdrowy Targówek W-wa

3 Kozłowski Kajetan GOSiR Konstancin

44kg

1 Danikowski Hubert UKS Koło Warszawa

2 Wyszomirski Grzegorz UKS Zapasy Gwardia W-wa

3 Kapitan Tymoteusz GOSiR Konstancin

46kg

1 Gokoryan Dawid UKS Zdrowy Targówek W-wa

2 Struss Kacper UKS Marysin Wawerski W-wa

3 Brzozowski Kamil AZS AWF Warszawa

54 kg

1 Bęczyński Sebastian UKS Zdrowy Targówek W-wa

2 Wielądek Mateusz UKS Zdrowy Targówek W-wa

3 Kluczny Dominik UKS Zdrowy Targówek W-wa

Punktacja drużynowa

 

miejsce / klub / ilość zaw. / PKT

1 / UKS Marysin Wawerski W-wa / 11 / 32

2 / UKS Koło Warszawa / 13 / 32

3 / UKS Zdrowy Targówek W-wa / 12 / 30

4 / AZS AWF Warszawa / 15 / 23

5 / UKS Zapasy Gwardia W-wa / 10 / 18

6 / GOSiR Konstancin / 9 / 11

7 / UKS Niska Warszawa / 1 / 4

W dniu 9.12.2012 /niedziela/ roku na sali Judo WKS Gwardia przy ul. Racławickiej 132 /za LUX MED-em/ odbędzie się tradycyjny Gwardyjski Turniej Mikołajkowy dla dzieci w zapasach w stylu wolnym.

 

Zawody zostaną rozegrane w kategorii wiekowej młodzik /1998-2000/ i dzieci /2001-2004/.

 

Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy ZAPASY GWARDIA przy współudziale Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Zapaśniczego.

 

Zadanie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Mokotów oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Program zawodów:

Godz. 9;00-10;00 - waga i badania lekarskie

Godz. 11;00 - walki do zakończenia, finały i dekoracja

 

[pobierz] 0.2 MB komnikat-organizacyjny-DZIECI
[pobierz] 0.3 MB komnikat-organizacyjny-MŁODZIK

 

Zapraszamy!

W dniach 9-11.11.2012 na obiektach OSiR Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy ul. Polnej 7a odbył się XII M/n Memoriał Stanisława Reda w zapasach w stylu wolnym.

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Zapasy Gwardia".

 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki współfinansowaniu przez Miasto Stołeczne Warszawa i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

W poszczególnych kategoriach wagowych I miejsca zajęli:

 

 

66kg - Nejman Mateusz - ZTA Zgierz
74kg - Gurgen Baghdasaryan - Czechy - CZE
84kg - Olszewski Krzysztof - WKS Gwardia Warszawa

96kg - Olszak Wojciech - WKS Gwardia Warszawa
120kg - David Švéda - Czechy - CZE

 

W punktacji drużynowej I miejsce zajęła WKS Gwardia Warszawa przed reprezentacją Czech i LKS Mazowsze Teresin.

 

 

Turniej z okazji "Dnia Niepodległości" dzieci w zapasach w stylu wolnym odbył się w dniu 10.11.2012 na obiektach OSiR Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy ul. Polnej 7a.

 

Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy "Zapasy Gwardia".

 

Zadanie zostało sfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

W poszczególnych kategoriach wagowych I miejsca zajęli:

 

 

Grupa DZIECI
22kg Król Maciej UKS Marysin Wawerski W-wa
29kg Wieczorek Krystian UKS Niska Warszawa
32kg Rokicki Jakub UKS Zdrowy Targówek W-wa
34kg  Łukaszewski Patryk UKS Marysin Wawerski W-wa
35kg Osóbka Maksymilian UKS Marysin Wawerski W-wa
37kg Sieczka Jakub LKS Mazowsze Teresin
38kg Bień Jakub UKS Niska Warszawa
40kg Giers Kamil LUKS "Orlik" Nawiady
42kg Chwesiuk Klaudia LKS Mazowsze Teresin
45kg Skowron Jakub ZTA Zgierz
55kg Wielądek Matesz UKS Zdrowy Targówek W-wa
70kg Mostowiec Kacper UKS Zapasy Gwardia W-wa

 

Grupa MŁODZIK
35kg Woliński Karol ZTA Zgierz
38kg Kluczek Marcin LKS Mazowsze Teresin
42kg Wójcik Konrad LKS "ISKRA" Spiczyn
47kg Banaszek Kamil LKS Mazowsze Teresin
53kg Teresiak Kamil LKS Mazowsze Teresin
59kg Kościan Kacper LKS Mazowsze Teresin
63kg Prewencki Norbert LKS "ISKRA" Spiczyn
73kg Pasiecznik Patryk ZTA Zgierz
85kg Wierzbicki Rafał LKS "ISKRA" Spiczyn

 

 

Punktacja drużynowa - łączna:

1. LKS "Mazowsze" Teresin

2. LKS "ISKRA" Spiczyn

3. UKS "Niska" Warszawa

 

----------------------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------

 

W dniach 9-11.11.2012 roku odbędzie się XII Międzynarodowy Memoriał Stanisława Reda w zapasach w stylu wolnym mający na celu uczczenie pamięci założyciela sekcji zapaśniczej WKS „Gwardia”, trenera oraz działacza sportowego Stanisława Reda.

 

Zawody organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy ZAPASY GWARDIA z inicjatywy trenerów Zbigniewa Strzelczyka oraz Krzysztofa Wójtowa, wychowanków Pana Stanisława.

 

Do udziału w turnieju zostały zaproszone ekipy z Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, Rosji oraz polskie kluby.

 

Organizacja Memoriału jest możliwa dzięki dofinansowaniu jakie uzyskaliśmy od Miasta Stołecznego Warszawy oraz Samorządy Województwa Mazowieckiego.

 

P R O G R A M Z A W O D Ó W :

 

9.11.2012 roku /piątek/

18;oo – przyjazd ekip

18;oo-18;3o – konferencja techniczna

18;3o-19;oo – waga i kontrola lekarska

 

10.11.2012 roku /sobota/

8;3o-9;oo – waga i kontrola lekarska

10;oo-15;oo – walki eliminacyjne

15;oo-17;oo - przerwa

17;oo-17;15 – otwarcie turnieju

17;30-19;00 – finały i dekoracja

 

11.11.2012 roku /niedziela/

wyjazd ekip

 

Zapraszamy wszystkich miłośników zapasów i nie tylko na walki eliminacyjne, uroczyste otwarcie oraz walki finałowe w dniu 10.11.2012r, które odbędą się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji POLNA Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Polnej 7a.

[pobierz] 0.5 MB zyciorys-stanislawa-reda
[pobierz] 0.5 MB kom-organizacyjny-xii-mn-memorial-st-reda

XII Międzynarodowy memoriał Stanisława Reda w zapasach w stylu wolnym

 

W dniu 10.11.2012 /sobota/ na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji POLNA Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Polnej 7a zostanie rozegrany Turniej z okazji „Dnia Niepodległości” dzieci w zapasach w stylu wolnym.

 

Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy ZAPASY GWARDIA, zaś projekt finansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Celem zawodów jest popularyzacja sportu zapaśniczego w środowisku warszawskim, uczczenie ważnego polskiego święta „Dnia Niepodległości”, popularyzacja wśród dzieci zdrowego stylu życia poprzez sport oraz ocena poziomu wyszkolenia w najmłodszych grupach wiekowych.

 

Zawody zostaną rozegrane w dwóch grupach wiekowych. Uczestnicy urodzeni w latach 1998-2000 zostaną zestawieni w kategorie wagowe do 35, 38, 42, 47, 53, 59, 66, 73, 85 i 100 kg, zaś urodzeni w latach 2001 – 2003 zostaną zważeniu i zestawieni w kategorie wagowe po 4 zawodników.

[pobierz] 0.3 MB komnikat-organizacyjny

Turniej z okazji "Dnia niepodległości" dzieci w zapasach w stylu wolnym